ראש השנה תשפ"ב בעוד:

ימים
שעות
דקות
שניות

ראש השנה תשפ"ב בעוד:

ימים
שעות
דקות
שניות

נושאים קשורים

4 המלצות במדינה זרה בדרך לאומן

אוטובוס בדרך - הנסיעה לאומן

נשמח אם תשתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

לאחר איסוף הכבודה עוברים דרך ביקורת המכס ליציאה משדה התעופה בדרך לאומן

לאחר מעבר המכס עוברים לאולם מקבלי הפנים, שם ממתינים נהגי ההסעות והמוניות.

אזהרה: נדרשת שימת לב רבה ושמירה על החפצים האישיים

1. חלפני מטבע זר בשדה התעופה

בשדות תעופה יש באזור זה דלפקי חלפנים לרכישת מטבע מקומי ודלפקי שירתים שונים במדינה.

חשוב לשים לב לשערי המטבע בשילוט ולוודא קבלת מחיר הוגן.

בשדות תעופה גדולים יש מספר דלפקים להחלפת מטבע זר ולעיתים אף חלפנים בקומות נוספות, לעיתים בדיקה קצ לגלות שיכולים להיות פערי תיווך משמעותיים בין החלפנים השונים ברחבי נמל התעופה או בקומות אחרות ברחבי הטרמינל. 

אם נראה לכם כי מציעים שער גבוהה ומחירים מופקעים, ניתן לדחות את הפריטה לזמן אחר בהמשך הדרך או באומן, או לחילופין לפרוט רק את הסכום הנצרך עד ההגעה לאומן,

פריטת מטבע זר
פריטת מטבע זר בדרך לאומן

פריטת מטבע זר (לפרוט כסף).

בדרך לאומן או בדרך לקברי צדיקים ברחבי אוקראינה, מומלץ להצטייד במטבע המקומי "הגריבנה"

מטבע מקומי גריבנה

המטבע המקומי הרשמי באוקראינה נקרא "גריבנה". באוקראינה במהלך הדרך לאומן וברחבי העיר אומן כמו גם ברחבי המדינה לרוב לא מכבדים דולרים או מטבעות וכסף זר ויש צורך לפרוט דולרים או יורו למטבע המקומי, באזורים הסמוכים לציון נעשה גם שימוש בדולרים וייתכן אף בשקלים (שימו לב כי אתם מקבלים לפי שער המרה הגון).

כאשר פונים לפרוט מטבע זר, (גריבנה) ראוי לנקוט במשנה זהירות. מתחזים לחלפנים מציעים החלפת מטבע זר במקומות שונים ומרכזיים ואו במקומות מרוחקים וגם תוך הצעת שערי חליפין משתלמים מאוד (אם הכסף מזויף מה אכפת להם).

כאשר יש צורך להמיר מזומן למטבע מקומי, כדאי לעשות את ההמרה במקומות בטוחים ומיועדים לכך. כגון- בבנקים המקומיים או בעמדות חלפנים רישמיים ובשדה התעופה.

קרו מקרים רבים של הונאה והחלפה בעד שטרות מזויפים שאין להם כל תוקף ואף ביצוע שוד של כל הכסף, פשוטו כמשמעו לעיתים גם תוך פציעה וגרימת נזק בגוף ונפש.

2. העברות ונסיעות פנים – התארגנות לנסיעה לאומן

מומלץ לצלם את המונית, אוטובוס או רכב ההסעה לפני שמתחילים את הנסיעה כולל מספר רישוי של הרכב וכן גם את הנהג בהלוך ובחזור, בכך יקל עליכם לזהות את הרכב במקרה שנשכח משהו במונית או בהסעה או לכל מקרה של בעיה אחרת בה יש צורך בפרטי הרכב או הנהג, כדאי גם לבקש מהנהג בתחילת הנסיעה את הכרטיס העסקי / ביקור שלו וכדו' 

בנסיעות קבוצתיות או בנסיעות מאורגנות מטעם סוכנות הנסיעות בחברות הנסיעות, על פי רוב האוטובוסים ממוספרים על ידי סוכנות הנסיעות. חשוב לתעד ולשמור את המספר הסידורי ופרטי המסיע מטעם חברת הנסיעות כדי להקל איתור כבודה שנשכחה או כל תקלה אחרת שהתרחשה במהלך הנסיעה.

3. נהיגה והשכרת רכב באוקראינה בדרך לאומן

רכבים, הסעות ונסיעות פנים בדרך לאומן ולקברי צדיקים
רכבים, הסעות ונסיעות פנים בדרך לאומן ולקברי צדיקים

אם החלטתם לשכור רכב באוקראינה בדרך לאומן או בדרך לקברי צדיקים חשוב לדעת כי רבים שהתנסו בדברים אלו ממליצים לשלם בטרם שכירות הרכב ביטוח ביטול השתתפות עצמית, המלצה זו מגיעה בעקבות דרישות תשלום שונות וחריגות אותם דרשו כאשר במקרים רבים השוכרים אף ספרו כי השיבו את הרכב במצב זהה בו היה הרכב בעת קבלתו וללא כל נזק או דפיקה כל שהיא.

בכלליות, באוקראינה חלק מהכבישים לקויים ולקויים ברמה כזו או אחרת (יש גם אזורים עם כבישים במצב מעולה), חשוב להיזהר ולהשתדל ככל שרק אפשר ולהימנע מהפתעות ולנהוג במשנה זהירות.

זהירות בנהיגה במדינה זרה

במקרים רבים שבהם תיירים היו מעורבים בתאונות דרכים, גורמי האכיפה המקומיים התנהלו לאחר המקרה בצורה חריגה ולעיתים אף חריגה מאוד תוך גרימת עגמת נפש ממושכת למעורבים או למואשמים ונקיטת צעדים קיצוניים נגד הנהג התייר המואשם ברשלנות (לעיתים אף ללא עוול בכפו).

חשוב להיזהר ביותר בנהיגה ולנקוט במקדמי זהירות וחלילה לא ליפול לידיים זרות ולמנוע צער ועגמת נפש מיותרים.

4. שמירה על הבריאות ומצבי בריאות חריגים

שמירה על הבריאות במהלך הדרך לאומן | ציון רבי נחמן מברסלב באומן

כאשר יש חשש לווירוס, שפעת, קלקול קיבה ושלשוליים חשוב להימנע ולהיזהר מכל אפשרות להדביק את האחרים, אין לגעת או לטפל באוכל של אחרים גם אם מדובר באחראי על אוכל של כל הקבוצה, חובה להעביר את המלאכה לאחרים ולהימנע מכל מגע במאכלים המיועדים לאחרים, במקרה של חשש עדיף להשליך מאכלים שיש חשש שמא הם לא נקיים או לא הוחזקו בתנאים המתאימים או במקרה שעולה חשש כי המאכל התקלקל.

במקרה של ווירוס או שפעת חובה לשמור על ניקיון הידיים והגוף עוד יותר מבשיגרה, לאחר כל יציאה מהשירותים לשטוף היטב את הידיים ולחטאם, שמירה על הבריאות חשובה היא בכל זמן אך ביותר ראוי להישמר ולהיזהר כאשר נמצאים במקום מרוחק שם התנאים השונים אינם סטנדרטיים ואפילו קשיים או מורכבויות קטנות  יכולות להשתנות במהרה למורכבות גדולה יותר ובלתי צפוייה.

שמירה על הבריאות
שמירה על הבריאות במדינה זרה ובדרך לאומן ובשהות

במקוה- מומלץ להשתמש בכפכפים אישיים ולהימנע ככל האפשר מהליכה יחפים, פרט לטבילה עצמה שבה יש לעמוד על רצפת המקוה ולא על גבי כפכפים.

להיזהר מצינון והתקררות ובפרט לאחר מקלחת או טבילה במקוה, ככל שמתאפשר מומלץ לסיים במים צוננים לאחר רחיצה במים חמים.

ככלל בכל ענייני ניקיון, בריאות וכיו"ב יש להישמר מאוד מכל אפשרות לדבר סכנה או הידבקות היות ותנאי ההיגיינה והרפואה אינם מפותחים, להלן דוגמה אחת מתוך רבות אחרות. מערכות ביוב חלשות שאינם מתפקדות כראוי גורמות להתנקזות מי שפכים מזוהמים אל הנהרות והאגמים המקומיים, מצב הגורם להעברת מחלות זיהומיות ומסוכנות לטובלים בהם ולסובבים אותם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נושאים קשורים

פוסטים נבחרים

אולי יעניין אותך

error: אופס ... התוכן מוגן בזכויות יוצרים !!!