ראש השנה תשפ"ב

ימים
שעות
דקות
שניות

97246664766+

לתרומות

5148*

שליחת בקשות לציון

ראש השנה תשפ"ב

ימים
שעות
דקות
שניות
נושאים קשורים

4 המלצות במדינה זרה בדרך לאומן

אוטובוס בדרך - הנסיעה לאומן
נשמח אם תשתפו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מידע כללי במדינה זרה בדרך לאומן ולקברי צדיקים באוקראינה

מטבע מקומי גריבנה

בדרך לאומן או בדרך לקברי צדיקים ברחבי אוקראינה, מומלץ להצטייד במטבע המקומי "הגריבנה"

המטבע המקומי הרשמי באוקראינה נקרא "גריבנה". באוקראינה במהלך הדרך לאומן וברחבי העיר אומן כמו גם ברחבי המדינה לרוב לא מכבדים דולרים או מטבעות וכסף זר ויש צורך לפרוט דולרים או יורו למטבע המקומי, באזורים הסמוכים לציון נעשה גם שימוש בדולרים וייתכן אף בשקלים (שימו לב כי אתם מקבלים לפי שער המרה הגון).

פריטת מטבע זר (לפרוט כסף).

פריטת מטבע זר
פריטת מטבע זר

כאשר פונים לפרוט מטבע זר, (גריבנה) ראוי לנקוט במשנה זהירות. מתחזים לחלפנים מציעים החלפת מטבע זר במקומות שונים ומרכזיים ואו במקומות מרוחקים.

קרו מקרים רבים של הונאה והחלפה בעד שטרות מזויפים שאין להם כל תוקף ואף ביצוע שוד של כל הכסף, פשוטו כמשמעו לעיתים גם תוך פציעה וגרימת נזק בגוף ונפש.

כאשר יש צורך להמיר מזומן למטבע מקומי, כדאי לעשות את ההמרה במקומות בטוחים ומיועדים לכך. כגון- בבנקים המקומיים או בעמדות חלפנים רישמיים ובשדה התעופה.

נהיגה ושכירת רכב בדרך לאומן

רכבים, הסעות ונסיעות פנים
רכבים, הסעות ונסיעות פנים

אם החלטתם לשכור רכב באוקראינה בדרך לאומן או בדרך לקברי צדיקים חשוב לדעת כי רבים שהתנסו בדברים אלו ממליצים לשלם בטרם שכירות הרכב ביטוח ביטול השתתפות עצמית, המלצה זו מגיעה בעקבות דרישות תשלום שונות וחריגות אותם דרשו כאשר במקרים רבים השוכרים אף ספרו כי השיבו את הרכב במצב זהה בו היה הרכב בעת קבלתו.

בכלליות באוקראינה ישנם כבישים הנמצאים במצבי תחזוקה ירודה ולקויה (יש גם אזורים עם כבישים במצב מעולה), חשוב להיזהר ולהשתדל ככל שרק אפשר ולהימנע מהפתעות ולנהוג במשנה זהירות.

זהירות בנהיגה במדינה זרה.

במספר מקרים שבהם תיירים היו מעורבים בתאונות דרכים, התנהלות גורמי האכיפה לאחר המקרה הייתה חריגה ולעיתים אף חריגה מאוד מאוד תוך גרימת עגמת נפש ממושכת למעורבים או למואשמים תוך נקיטת צעדים קיצוניים נגד הנהג התייר המואשם ברשלנות.

חשוב להיזהר ביותר בנהיגה ולנהוג במקדמי זהירות מרביים וחלילה לא ליפול לידיים זרות ולמנוע צער ועגמת נפש מיותרים.

שמירה על הבריאות ומצבי בריאות חריגים

שמירה על הבריאות
שמירה על הבריאות בדרך לאומן ובשהות

כאשר יש חשש לווירוס, שפעת, קלקול קיבה ושלשוליים חשוב להימנע ולהיזהר מכל אפשרות להדביק את האחרים, אין לגעת או לטפל באוכל של אחרים גם אם מדובר באחראי על אוכל של כל הקבוצה, חובה להעביר את המלאכה לאחרים ולהימנע מכל מגע במאכלים המיועדים לאחרים, במקרה של חשש עדיף להשליך מאכלים שיש חשש שמא הם לא נקיים או לא הוחזקו בתנאים המתאימים או במקרה שעולה חשש כי המאכל התקלקל.

במקרה של ווירוס או שפעת חובה לשמור על ניקיון הידיים והגוף עוד יותר מבשיגרה, לאחר כל יציאה מהשירותים לשטוף היטב את הידיים ולחטאם, שמירה על הבריאות חשובה היא בכל זמן אך ביותר ראוי להישמר ולהיזהר כאשר נמצאים במקום מרוחק שם התנאים השונים אינם סטנדרטיים ואפילו קשיים או מורכבויות קטנות  יכולות להשתנות במהרה למורכבות גדולה יותר ובלתי צפוייה.

שמירה על הבריאות במהלך הדרך לאומן

במקוה- מומלץ להשתמש בכפכפים אישיים ולהימנע ככל האפשר מהליכה יחפים, פרט לטבילה עצמה שבה יש לעמוד על רצפת המקוה ולא על גבי כפכפים.

להיזהר מצינון והתקררות ובפרט לאחר מקלחת או טבילה במקוה, ככל שמתאפשר מומלץ לסיים במים צוננים לאחר רחיצה במים חמים.

ככלל בכל ענייני ניקיון, בריאות וכיו"ב יש להישמר מאוד מכל אפשרות לדבר סכנה או הידבקות היות ותנאי ההיגיינה והרפואה אינם מפותחים, להלן דוגמה אחת מתוך רבות אחרות. מערכות ביוב חלשות שאינם מתפקדות כראוי גורמות להתנקזות מי שפכים מזוהמים אל הנהרות והאגמים המקומיים, מצב הגורם להעברת מחלות זיהומיות ומסוכנות לטובלים בהם ולסובבים אותם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נושאים קשורים

פוסטים נבחרים

error: אופס ... התוכן מוגן בזכויות יוצרים !!!