ראש השנה תשפ"ב בעוד:

ימים
שעות
דקות
שניות

ראש השנה תשפ"ב בעוד:

ימים
שעות
דקות
שניות

נושאים קשורים

11 המלצות למהלך הטיסה לאומן

ניצול ושמירת הזמן בדרך לאומן לציון רבי נחמן מברסלב זיע"א

נשמח אם תשתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

המלצות למהלך הטיסה לאומן בדרך לציון רבי נחמן מברסלב זצוק"ל

1. עליה והתמקמות במטוס בדרך לאומן

עם העלייה לטיסה לאומן, אתרו את המקום המיועד לישיבה ע"פ המופיע בכרטיס העלייה למטוס, הימנעו מישיבה במקומות המיועדים לאחרים.
כדי למנוע עיכובים מיותרים לקראת ההמראה חשוב להזדרז ולשבת במקום ולהימנע ככל האפשר מחסימת המעברים.

במהלך הטיסה לאומן חשוב להתנהג בדרך ארץ ובאיפוק בכל מיני מצבים שאינם נוחים במהלך הנסיעה. ראוי להתחשב בשאר הנוסעים ולהימנע ממצב שלא נשאר לאחרים מקום להכניס את תיקי היד במדפים המיועדים לכך.

2. שינוי במקום הישיבה בדרך לאומן

לעיתים לפני הטיסה לאומן עולה הכרח להחליף מקום מטעמי הלכה וצניעות או מכל סיבה שהיא, בקשו בדרכי נועם והסבירו כי ההושבה כפי שהיא מופיעה בכרטיס אינה מתאפשרת, במקרים רבים הנוסעים מצליחים לפתור את הקושי ללא התערבות הצוות באמצעות הסברה נאותה ובדרכי נועם, ניתן להיעזר בנוסעים אחרים בתרגום ובהבהרת הבקשה ונסיבותיה.

רבנו מלמדנו על מעלת הדרכים ושכבר במהלך הדרך לאומן, לציון נעשים תיקונים על ידי איש הישראלי ובוודאי כאשר אנו מגיעים למקום כה מיוחד ובזמן כה מיוחד.

3. זהירות מגניבות העלולות להתרחש במהלך הטיסה.

במהלך הטיסה לאומן יש צורך להיות זהירים וערניים למצב כבודת היד וכן להימנע ככל האפשר מהשארת כסף או ציוד יקר ערך בתיקים בתאי האחסנה. לעיתים גורמים מפוקפקים עלולים לנצל את תחושת הרוגע והביטחון במהלך הטיסה ולגנוב חפצים יקרי ערך הנמצאים בתוך תיקי היד.

4. התארגנות וירידה מהטיסה

בדיקה שלא נשכח משהו במטוס
בדיקה שלא נשכח משהו במטוס

קרוב לסיום הטיסה לאומן השתדלו לארגן את עצמכם ועוד לפני הירידה מהמטוס ולוודא שלא שכחתם דבר באזור הישיבה ומתחת למושבים וביניהם, בכיס משענת המושב שלפניכם (ככלל לא מומלץ להניח חפצים אישיים בתאים אלו בשל סיכוי רב לשכחה ואף מסיבות נוספות) ואת כבודת היד הנמצאת בתאים העליונים.

קשה, עד כמעט בלתי אפשרי לאתר נוסע שהשאיר בטעות חפצים אישיים או כבודה במטוס.

5. ביקורת הגבולות בדרך לאומן

חשוב מאוד למסור לבקרי הגבול (בכל מקום ובפרט במדינות זרות) רק את הדרכון בלבד. ולהימנע ממצב בו הדרכון מוגש כאשר יש לצידו סכום כסף. הגשת הדרכון עם כסף עלולה להיחשב כניסיון למתן שוחד ולתסבוכות מיותרות ולא נעימות.

6. וודאו כי הדרכון הוחתם כנדרש.

קרו מקרים בהם בקרי גבול קיבלו את הדרכון יחד עם כסף, ככל הנראה אלו הסיקו מכך כי לנכנס יש  בעיה להיכנס למדינה ואפשרו כניסה למדינה ללא החתמת הדרכון (כאשר סכום הכסף כמובן נלקח) והנה ביציאה מהמדינה שוב הייתה בעיה בשל העדר חתימת כניסה דבר שהסתיים במקרה הטוב בתשלום נוסף ומיותר.

כאשר מקבלים את הדרכון בחזרה מבקר הגבול חשוב לוודא כי הכניסה למדינה תועדה והוחתמה בדרכון כראוי.

המלצה חשובה: הגישו לבקרי הגבולות את הדרכון לבדו ללא כל כיסוי או נרתיק ומסמכים אישיים.
נ.ב. הדרכונים הביומטריים מתקבלים כשהם חתומים בחותמת אישית מעת הנפקת הדרכון.

7. איסוף כבודה

מסוע איסוף המזוודות
מסוע איסוף המזוודות

לאחר הטיסה, כבודת הנוסעים מועבר על ידי צוותי הקרקע במדינת היעד לאיסוף עצמי של בעלי המזוודות במסועים המיועדים.

חשוב לוודא שהנכם ממתינים סמוך למסוע שמצוין בו קוד הטיס שבה הגעתם וכן מקום המוצא.

כמו כן חשוב להמתין בסבלנות עד להגעת הכבודה ולא לעזוב את המקום ולצאת לנסיעה לאומן בטרם הושלמה העברת המזוודות של כל הנוסעים אל המסועים. במידה וכל המזוודות עברו, מומלץ להמתין פרק זמן נוסף ולוודא שכבודתכם לא מגיעה באיחור, חבל לעזוב את המקום בטרם קיבלתם את כבודתכם. חשוב להיות ערניים למידע המופיע על גבי המסכים הצמודים למסועים המאשרים כי הכבודה שייכת לטיסה עמה הגעתם. אם לאחר זמן המסוע חדל לעבוד או השתנו פרטי הטיסה על גבי התצוגה וכבודתכם עדיין חסרה ייתכן שהכבודה מתעכבת או מוגדרת בשלב זה כאבודה

8. אבידת כבודה בטיסה

אוסף מזוודות אבודות
אוסף מזוודות אבודות

אם בסיום הטיסה לאומן חלילה המזוודה לא הגיעה על גבי המסוע, בשלב ראשון חשוב להמתין, לעיתים עלול לעבור זמן מה ובמקרים חריגים אף זמן ממושך עד להגעת הכבודה.

במקרים חריגים עקב תקלות או עומסים לא שגרתיים עלולים לעבור מספר ימים עד שהמזוודות יגיעו לשדה התעופה. כמו כן גם יתכן מצב בו המזוודה נלקחה בטעות על ידי מישהו אחר שזיהה אותו כמזוודה שלו. סימון מזוודות ייחודי יכול מאוד להואיל ולצמצם טעויות מהסוג הזה.

יתכן גם שהכבודה כלל לא נשלחו לחו"ל ואו נשארו או הוטסו בחזרה לארץ המוצא. (המזוודות המעופפות).

יתכן שישנם מצבים בהם רשויות וחברות התעופה לא עומדות בעומס ובבלגן הנוצר מריבוי הנוסעים ומריבוי ועומס הכבודה הנשלחת ומכאן התפתחות הבעיות והעיכובים בהגעת הכבודה.

טיפ- חשוב מאוד, לקחת את החפצים החשובים, כתפילין וכל דבר חשוב ויקר כגון תרופות וכד' בתיק היד איתכם במהלך הטיסה לאומן.

בעת הגשת התלונה חשוב לתת כתובת נכונה למסירת הכבודה באומן וכן לתת את כתובתכם בבית למקרה בו המזוודה תוחזר על ידי חברת התעופה אל ארץ המוצא או המדינה ממנה הגעתם.

9. איך מסתדרים ללא המזוודה ?

  1. צרו קשר מידי עם חברת הביטוח על מנת לברר את זכויותיכם.
  2. השתדלו לשמור על חשבוניות ותיעודי קניות ככל שמתאפשר וזאת על מנת לתבוע החזר המגיע לכם מהביטוח.
  3. חשוב להזדרז  ולרכוש ביגוד חלופי ולא להיות תלוי בחסרון המזוודה או להישאר תלוי בהגעתה.

בכל מקום בעולם ניתן לרכוש חולצות לבנות וביגוד בסיסי לחג, ניתן גם לרכוש ביגוד חדש בסביבת המכירות שבקרבת הציון.

10. כבודה מאחרת, אבודה או ניזוקה

כאשר כבודה ניזוקה מרגע מסירתה בדלפק המסירה (צ'ק-אין) בדרך לטיסה לאומן עד לרגע קבלתה לאחר הטיסה, או שהכבודה כלל לא הגיעה, חובה להגיש תלונה בדלפק המיועד לכך בשדה התעופה בטרם עברתם את עמדת המכס, ולשמור על טופס העתק התלונה. הגשת התלונה ושמירת הטופס נחוצים וחשובים ביותר על מנת להמשיך את תהליך קבלת המזוודה או פיצוי עבור תכולתה.

שימו לב! בהעדר תלונה בעמדה המיועדת לכך בשדה התעופה, אין הכבודה מוכרזת כאבודה או ניזוקה ואין אפשרות לתבוע לאחר מכן את ערכה מחברת התעופה ומחברות הביטוח.

חשוב מאוד: במקרה של הגשת תלונה חובה לקבל טופס העתק תלונה.

בהעדר העתק תלונה אין כל תועלת בהגשת התלונה ואין יכולת לממש את הזכויות המגיעות.

היו מקרים בהם מתלוננים שהיו בנסיעה לאומן הגיעו לאוקראינה ונגשו להתלונן בדלפקים המיועדים, הפקידים בעמדה הזינו נתונים במחשב, למתלוננים הוסבר כי התלונה תועדה במערכת. לאחר זמן התברר כי אין כל תלונה וכי אין דרך לתבוע ולדרוש את זכויותיכם המגיעים לכם על פי דין.

תביעה על מטען שהגיע באיחור צריכה להיות מוגשת תוך – 21 יום ממועד מסירת המטען ללקוח.

תביעה בשל כבודה אבודה חסרה או פגומה צריכה להיות מוגשת לא יאוחר מ – 7 ימים מיום איסוף או קבלת המטען, עבור הגעת כבודה באיחור קיימת זכאות לפיצוי.

אם הוגשה תלונה ולאחר 21 יום הכבודה עדיין לא הגיעה, חברות התעופה יגדירו את המטען כאבוד. לכן תביעת כבודה אבודה יכולה להתקבל רק לאחר 21 ימים ממועד הטיסה ולא יאוחר משנתיים ימים מאז שהתקיימה הטיסה. בחלק מחברות התעופה ניתן להגיש תביעה רק באמצעים מקוונים, ובהתאם למדיניות של כל חברה.

כללים אלו נהוגים ברוב חברות התעופה. בכל מקרה שנגרם נזק אישי לחפצים או לכבודה (לאחר שקיבלתם את המזוודה בשדה התעופה או) בכל חלק ממהלך הנסיעה והשהות, תצטרכו להצטייד באישור הגשת תלונה במשטרה על הנזק או אובדן הרכוש על מנת שיתאפשר לתבוע נזקים מחברת הביטוח. [ביטוח כבודה עשוי לכלול גם נזקים בגין גניבת דרכון]

11. הפניות לאתרי שירות

לעמוד הנחיות המיועדות לנסיעה לאומן בימי ראש השנה לחצו כאן

למעקב כבודה אבודה אחרי הטיסה לאומן מכל חברות התעופה ולאחר הגשת תלונה בעמדת המיועדת בטרמינל, לחצו כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נושאים קשורים

פוסטים נבחרים

אולי יעניין אותך

error: אופס ... התוכן מוגן בזכויות יוצרים !!!