ראש השנה תשפ"ב בעוד:

ימים
שעות
דקות
שניות

ראש השנה תשפ"ב בעוד:

ימים
שעות
דקות
שניות

נושאים קשורים

10 טיפים בשדה התעופה בדרך לאומן

בשדה התעופה

נשמח אם תשתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

המלצות למהלך הקליטה לטיסה בשדה התעופה בדרך לאומן לציון רבי נחמן מברסלב.

1. עגלות בשדה התעופה

עגלות בשדה התעופה בדרך לאומן
עגלות בשדה התעופה בדרך לאומן

השימוש בעגלות בשדה התעופה כרוך בתשלום פיקדון באמצעות כרטיס האשראי. אם עברו 5 שעות מלקיחת העגלה וזו עדיין לא הוחזרה, יחויב החשבון בסך 10 שקלים. קיימות עמדות רבות להוצאת והחזרת העגלות ברחבי הטרמינל.

2. משקל הכבודה

חשוב לברר אצל הסוכנים את משקל הכבודה המאופשר לקחת לטיסה בדרך לאומן בהתאם לתנאי הכרטיס ולחברת התעופה.

עקב מדיניות השמים הפתוחים ישנם שינויים רבים בכללי התעופה. ישנם חברות שבהם על משקל עודף משלמים קנסות מופרזים. מחירי הקנסות עלולים להיות גבוהים מאוד ביחס למשקל. לכן עדיף להזמין כבודה בהתאם לכמות המזוודות אותה אתם צריכים להעביר.

משקל כבודת יד

משקל תיק יד בסביבות 7 ק"ג, ייתכנו שינויים בהתאם לסוג הכרטיס, נוסע מתמיד ובהתאם להנחיות נוספות של חברות התעופה.

משקל הכבודה לשליחה

משקל כבודה למטען בסביבות 20-23 ק"ג לשליחה לבטן המטוס, בהתאם לסוג הכרטיס ובהתאם להחיות חברת התעופה. מומלץ לבדוק זאת מראש עם סוכן הנסיעות או מדריך הקבוצה ואף להצטייד עם מסמכים המוכיחים את סוג הכבודה ואת שאר הזכויות המגיעות לכם במסגרת כרטיס הטיסה שברשותכם.

כבודה נוספת

אם הוספתם והזמנתם מזוודות נוספות לאחר רכישת הכרטיס שמרו על האסמכתאות לרכישות הנוספות כדי שיתאפשר להציגם במקרה של חוסר הבנה או בלבול.

3. ביגוד חם בירידה מהמטוס

בדרך לאומן לפעמים כבר בירידה המטוס יש צורך בביגוד חם מומלץ לברר את מצב המזג אויר באזור הייעד ולהיערך מבעוד מועד עם ביגוד שיתאים למזג אוויר בעת הירידה מהטיסה.

4. בידוק ביטחוני במקומות ציבוריים

בכניסה למקומות ציבוריים ובכניסה לשדה תעופה בתחילת תהליך הקבלה לטיסה עוברים תשאול בטחוני ואף בדיקה בהתאם להנחיות. חשוב לענות בצורה עניינית ומדויקת כדי למנוע סחבת ועיכובים מיותרים.

5. אין להשאיר חפצים אישיים ללא שמירה

אזהרה בשדה התעופה ובכל מקום בעולם ובמיוחד באוקרינה ובאומן.

בדרך לאומן כמו בדרך לכל מקום, אין להשאיר חפצים אישיים אפילו לרגע קטן ללא שמירה, היו מספר מקרים בהם הושארו תפילין מחוץ לחדר השירותים לזמן קצר ובזמן הקצר הזה התפילין נגנבו או הלכו לאיבוד. עדיף (מותר מבחינה הלכתית) להיכנס לשירותים עם תיק התפילין או המזוודה כול ולהימנע מהפסד ועוגמת נפש מרובים. אם נמצאים מספר חברים בצוותא ניתן להיעזר בשמירה על הציוד האישי.

6. ביקורת הגבולות – החתמת דרכון

בישראל- לבעלי דרכון ביומטרי ניתן לגשת לעמדות אלקטרוניות בהם ניתן לעבור ללא השתהות מיותרת.

-טיפ-  דרכון שנמצא בתוך נרתיק יכול לגורם להפרעה בזיהוי המערכת האלקטרונית של הדרכון, ויש צורך להוציא את הדרכון מהנרתיק כדי להניחו על הזכוכית בצורה הנכונה.

למי שאין דרכון ביומטרי, ניתן לעבור בעמדות המהירות ונציגי תמיכה מעניקים סיוע על מנת לזרז את התהליך. במקרה שאין אפשרות לעבור בעמדות המהירות ניתן להנפיק כרטיס ביומטרי למעבר מהיר באזור של ביקורת הדרכונים ו/או להחתים באופן ידני בעמדה.

7. דיוטי פרי ומכירת חמץ

יש מי שרוכשים סמוך לטיסה בחנויות הפטורות ממכס, נדרשת זהירות מיוחדת מרכישות בחנויות שמוכרות חמץ שעבר עליו הפסח וייתכן כי מרכולתם נמצאת מזה זמן רב במחסנים עוד מלפני פסח ומדובר בחמץ ודאי שעבר עליו הפסח.

7. התארגנות לעלייה לטיסה בדרך לאומן

לפני שעולים לטיסה בדרך לאומן וודאו שלא נשכח כלום ולוודא בעת העלייה למטוס כי אכן הכל אתכם ושלא השארתם או שכחתם חפצים אישיים.

8. נפח ומשקל כבודת היד

יש חברות תעופה שמקפידות ואף מחיבות סכומי כסף גבוהים עבור חריקות קלות במידות ובמשקל הכבודה

טיפ- למקדימים לעלות לטיסה בדרך כלל יישאר מקום פנוי להניח את כבודת היד

9. הנחיות למקרה נזק או חלילה פגיעה שקרו סמוך לטיסה או במהלכה.

במקרה שחלילה נעשה נזק (לגוף או לרכוש) במטוס יש לדרוש מצוות הטיסה למלא ולקבל טופס תלונה מפורט אודות המקרה.
חשוב להיעזר בעדי ראיה שהיו נוכחים בשעת המקרה ולשמור איתם על קשר וכן גם להתאמץ ולתעד ככל שרק מתאפשר את הפגיעה והגורמים לה באמצעים הזמינים.

10. אזהרה בסביבה תפעולית בשדה בתעופה

אזהרה: על פי חוקים בין לאומיים והנחיות חברות התעופה, חל איסור להדליק אש ואו לעשן סמוך למטוס ובתוכו. במספר מקרים צוותי תעופה הגיבו בתקיפות ובחומרה עקב עישון בסביבת המטוס ואף בשלבי המעבר אל המטוס מתוך הטרמינל.

נגד המפירים הוטלו סנקציות חמורות שכללו בין היתר קנסות במחירים מופרזים, ביטול מיידי של כרטיסי הטיסה לכל המקטעים ובמקרים מסוימים אף הוטלו איסורים והגבלות קבועות על המפירים לטוס בעתיד באותה חברת התעופה.

חשוב להימנע ממצבים שיאפשרו חלילה לגורמים שונים הטלת סנקציות מכל סוג שהוא.
שמחה וריקודים בדרך לציון רבנו באומן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נושאים קשורים

פוסטים נבחרים

אולי יעניין אותך

error: אופס ... התוכן מוגן בזכויות יוצרים !!!