ראש השנה תשפ"ב בעוד:

ימים
שעות
דקות
שניות

ראש השנה תשפ"ב בעוד:

ימים
שעות
דקות
שניות

נשמח אם תשתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

חיבורו הגדול והחשוב של רבי נחמן מברסלב – ליקוטי מוהר"ן

ליקוטי מוהר"ן – ליקוטי מורנו ורבנו הרב נחמן הוא ספר היסוד והחשוב ביותר בספריית חסידות ברסלב, המדריך השלם לקרבת ה' טהורה ותמימה עפ"י דרכו המיוחדת של רבי נחמן מברסלב.

הספר ליקוטי מוהר"ן הוא ספר היסוד והחשוב ביותר בחסידות ברסלב אשר מאגד את 411 תורותיו הקדושות של רבי נחמן מברסלב ומחולק לשני חלקים. הספר נכתב עפ"י תורתו של רבי נחמן מברסלב, נערך ונדפס ע"י תלמידו החשוב ביותר רבי נתן מברסלב.

הספר הודפס לראשונה בשנת תקס"ח (1808) באוסטראה (אוסטרהא) אשר באוקראינה בחייו של רבי נחמן, בפעם השנייה הודפס החלק השני במאהלוב בשנת תקע"א (1811) וכן שוב הודפס בהדפסה שלישית כאשר היא מאגדת את שני החלקים יחד בשנת תקפ"א (1821).

ליקוטי מוהר"ן שוטח בפני הלומד את דרכו הייחודית של רבי נחמן לחסידיו בעבודת ה', אמונה ועיצוב העולם הרוחני הייחודי של כל אחד מאתנו בדרך לחיבור טהור ופנימי לה' יתברך. ליקוטי מוהר"ן מהווה מאז ומתמיד ספר עיוני ורב משמעות על עבודה בעניינים החשובים ביותר עבור כל יהודי ואדם בעולמו, בין היתר על אמונה, מחשבות והרהורים, שמחה, התבודדות, ביטחון, עבודת המידות, רפואה, הגשמה עצמית, נקודת הצדיק, תאוות ועוד.

מאז הוצאתו לראשונה בידי רבי נתן זכה הספר לראות אור בעוד הוצאות רבות ומגוונת לאורך השנים ואף פורש ותורגם בשנים האחרונות לשפות שונות במטרה לשפוך מעט אור ובהירות על הלימוד, התובנות והביצועים למעשה מתורתו.

אף על פי שהתקבל כספר יסוד בארון הספרים החסידי, ליקוטי מוהר"ן נתקל לאורך השנים בהתנגדויות ומחלוקות. יתכן שדווקא בזכות התנגדות והמחלוקת אשר שררה אודות הספר במשך כל השנים, זכה לפרסום וכתוצאה מכך לאהדה רבה אצל יהודים רבים מחוגים שונים מכל קצוות האוכלוסייה היהודית ברחבי העולם.

רבי נחמן מברסלב נהג לומר שתורותיו מיועדים בעיקר לדור הזה הנמצא בחשכה רוחנית. ליקוטי מוהר"ן הוא ללא ספק חלק בלתי נפרד ממסע התשובה של יהודים רבים מחד, והתעלות של צדיקים גדולים ורבים מאידך.

ספרי רבנו - ליקוטי מוהרן
ספרי רבנו – ליקוטי מוהר"ן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נושאים קשורים

פוסטים נבחרים

אולי יעניין אותך

error: אופס ... התוכן מוגן בזכויות יוצרים !!!