ראש השנה תשפ"ב בעוד:

ימים
שעות
דקות
שניות

ראש השנה תשפ"ב בעוד:

ימים
שעות
דקות
שניות

נושאים קשורים

ליקוטי הלכות לפרשת השבוע פרשת כי תשא

הילולת רבי נתן מברסלב

נשמח אם תשתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

דברי תורה נפלאים מתוך הספר הקדוש ליקוטי הלכות לפרשת השבוע פרשת כי תשא מרבי נתן תלמידו של רבנו זיע"א

ליקוטי הלכות לפרשת השבוע פרשת כי תשא מתוך ליקוטי הלכות אורח חיים חלק ג' הלכות שבת ז' אות י"א

כל קדושת השבת היא רק על ידי ישראל

ושמרו בני ישראל את השבת (פרשת כי תשא פרק ל"א פסוק ט"ז):

אבל אף על פי שקדושת שבת קביעא וקיימא מהשם יתברך בעצמו ואין שום פגע נוגע לשם, אף על פי כן צריכין ישראל לקבל את השבת ולשומרו כמו שכתוב ושמרו בני ישראל את השבת וכו'.

כי אין קדושת שבת נמשכת בזה העולם כי אם על ידי ישראל כמו שכתוב ולא נתתו ה' אלקינו לגויי הארצות וכו'. וזה שאמרו רז"ל שאמרה שבת לפני הקדוש ברוך הוא לכל נתת בן זוג וכו'. והשיב לה כנסת ישראל הוא בן זוג שלך ועל כן בכל אחד מישראל תלוי קדושת שבת.

כשנסתלק נפש מישראל נחשב לחילול שבת

ועל כן פקוח נפש דוחה שבת כי מוטב שיחלל שבת אחד ואל יחללו שבתות הרבה. כי כשנסתלק נפש מישראל נחשב לחילול שבת, בחינת חלל, בחינת מיתה והסתלקות הקדושה, כמו שאמרו רבותינו זכרונם לברכה ומובא בדבריו ז"ל (בסימן רע"ז).

וכשמת ונסתלק אחד מישראל שהוא מכלל כנסת ישראל שהם הבן זוג של שבת נחשב בחינת חילול שבת בחינת הסתלקות. ועל כן פקוח נפש מישראל דוחה שבת כי מוטב שיחלל שבת אחת משיחללו שבתות הרבה וכנ"ל.

הצדיק הוא הבן זוג של שבת קודש

והעיקר מחמת שכל נפש מישראל יש לו אחיזה בנפש הצדיק שהוא עיקר הבן זוג של שבת, שזה בחינת מילה, שמירת הברית, בחינת צדיק ושבת, שהם תרין סהדין שישארו ישראל בקדושתם.

ועל כן מי שהוא אפיקורס שהוא הפורק עול ומבזה את הצדיקים וכמו שאמרו רבותינו זכרונם לברכה שהוא מן המורידין ולא מעלין, בודאי אין פקוח נפשו דוחה שבת. כי הלא אדרבא מצוה להורידו וכו'.

אבל מי שאינו פורק עול ומאמין בצדיקים שאף על פי שיודע בנפשו חסרונותיו ופשעיו ופגמיו העצומים אף על פי כן הוא מאמין בקדושת ישראל ובקדושת הצדיקים שהם העיקר ושומר שבת כהלכתו הוא בכלל כנסת ישראל שהם הבן זוג של שבת שכל המשכת קדושת שבת בזה העולם הוא על ידם על כן בודאי פקוח נפשו דוחה שבת כנ"ל.

קבר רבי נתן
ליקוטי הלכות לפרשת השבוע פרשת כי תשא | קבר רבי נתן מברסלב זיע"א
ליקוטי הלכות לפרשת השבוע פרשת תצווה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נושאים קשורים

פוסטים נבחרים

אולי יעניין אותך

error: אופס ... התוכן מוגן בזכויות יוצרים !!!