ראש השנה תשפ"ב בעוד:

ימים
שעות
דקות
שניות

ראש השנה תשפ"ב בעוד:

ימים
שעות
דקות
שניות

נושאים קשורים

ליקוטי הלכות לפרשת השבוע פרשת בא

ציון רבי נתן מברסלב מחבר ליקוטי הלכות

נשמח אם תשתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

דברי חיזוק ועידוד מתוך ליקוטי הלכות לפרשת השבוע פרשת בא מרבי נתן תלמידו המובהק של רבי נחמן מברסלב זיע"א

ליקוטי הלכות לפרשת השבוע פרשת בא מתוך ליקוטי הלכות חלק ח' חושן משפט הלכות מתנה הלכה ה' סעיף מ"ז

סוד חצות הלילה הוא לרמוז על הגאולה האחרונה ושתהיה בזכות דוד וכל הצדיקים והכשרים העומדים בחצות לקונן על החורבן:

וזה בחינת כה אמר ה' כחצות הלילה אני יוצא בתוך מצרים. (פרשת בא י"א ד') כי סוד חצות לילה גם משה לא יכול לעמוד עליו בשלימות כמו שאמרו רבותינו ז"ל מכדי משה לא ידע חצות אימת ואמר כחצות, דוד ידע שאמר חצות לילה אקום להודות לך וכו'.

היינו כי משה ידע שעיקר הוא הגאולה האחרונה שתהיה בזכות דוד והנלווים אליו שהם הצדיקים וכשרים העומדים בחצות לילה לקונן על חורבן בית המקדש שאז השם יתברך וכל הצדיקים שבגן עדן צייתין לקלייהו וכו' (מקשיבים לקולם). ועל ידי זה תהיה הגאולה בבחינת שישו אתה משוש כל המתאבלים עליה, וכמו שאמרו רבותינו ז"ל כל המתאבל על ירושלים וכו'.

זמן קץ גאולה האחרונה הוא סתום מאד

אבל לא יכול לעמוד על הדבר מתי יהיה הקץ כי הוא סתום מאד כנ"ל ועל כן גם בגאולה הראשונה רמז בדבריו שאמר כחצות הלילה אני יוצא, כי בכל דבריו ושליחותו הסתכל על הקץ האחרון שבשביל זה מיאן בשליחותו בתחילה וכו'.

ועל כן רמז בדבריו ואמר כחצות הלילה אני יוצא בתוך מצרים וכו' כי כל הגלויות מכונים בשם מצרים וכו' כמו שאמרו רבותינו ז"ל. ועל כן אמר כחצות כי הקץ האחרון סתום מאד, רק דוד שהוא בעצמו משיח אמר חצות לילה אקום וכו'.

ועל כן אמר משה אז: כה אמר השם, כי נבואה זו של בחינת חצות שמרמז על קץ האחרון היא רחוקה מאד ואי אפשר לעמוד על זה על כן אמר. בלשון כה וכנ"ל.

על ידי עשיית טוב של כל אחד ואחד מתקרבת הגאולה

כי רק הוא יתברך לבד יודע הסוף אבל אנו אסור לנו לחשוב בזה שום קץ כלל וכמו שאמרו רבותינו ז"ל רק עלינו מוטל בכל יום ויום לעשות את שלנו לסור מרע ולעשות טוב בכל יום ויום שעל ידי זה מתקרבת הגאולה.

וכמו שאמרו רבותינו ז"ל ששאל את אליהו אימתי יבא מר, אמר ליה היום, היום אם בקולו תשמעו, ואם כבר היו כמה צדיקים וכשרים שעבדו אותו יתברך בכל יום ויום ואעפ"כ עדיין לא בא, הוא מחמת הקלקול של אחרים שמעכבין ביאתו. אבל אעפ"כ כל אחד כפי עבודתו הוא מקרב הגאולה באותו היום וסוף כל סוף יתקבצו התנוצצות הגאולה שעוררו הצדיקים והכשרים בכל יום ויום ועל ידי זה תבוא הגאולה.

עיקר העצה לעבודת השם יתברך היא לחשוב בכל יום שאין אלא רק את אותו יום בלבד

ועיין מה שמבואר בסי' רע"ב על פסוק זה היום אם בקולו תשמעו, שזה עיקר העצה לעבודת השם יתברך, לחשוב בכל יום ויום שאין לו רק זה היום בלבד וכו' עיין שם, והוא שייך לעניין הנ"ל כי הכל אחד.

כי אסור לדחוק את השעה וצריכין שלא לחשוב רק אותו היום בבחינת זה היום עשה ה' וכו' ועי"ז יזכה לעבודת השם יתברך וכמו כן יזכה שממנו לא יהיה עיכוב משיח כ"כ, וכפי עבודת ישראל המקיימים זאת ועובדים את ה' בכל יום כמו כן מתנוצץ צמיחת קרן ישועה בכל יום וכנ"ל עד שסוף כל סוף יתקבצו כל עבודתם יחד ותבוא הגאולה בשלימות. וכל אחד כפי חלקו בהתקרבות משיח כן יזכה אז להתענג על ה' ולשבוע מטובו הגדול שישפיע עלינו אז:

ציון רבי נתן
ליקוטי הלכות לפרשת השבוע פרשת בא | קבר רבי נתן מברסלב תלמידו הגדול של רבנו רבי נחמן זצוק"ל
ליקוטי הלכות לפרשת השבוע פרשת בא | קישור לליקוטי הלכות לפרשת השבוע פרשת וארא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נושאים קשורים

פוסטים נבחרים

אולי יעניין אותך

error: אופס ... התוכן מוגן בזכויות יוצרים !!!