ראש השנה תשפ"ה בעוד:

ימים
שעות
דקות
שניות

ראש השנה תשפ"ה בעוד:

ימים
שעות
דקות
שניות

14 המלצות להתארגנות לנסיעה לאומן

רשימה להכנת מזוודה להתארגנות לנסיעה לאומן

נשמח אם תשתפו

לתרום לציון רבי נחמן מברסלב באומן, צדקה לצדיק, צדקה לאומן, צדקה לברסלב, תרומה לצדיק, תרומה לציון, תרומה לברסלב, תרומות לברסלב

המלצות לנסיעה לאומן והיערכות ליציאה מאורגנת ומתוכננת למניעת עגמת נפש וחלילה אי נעימות בדרך

1. בדיקת עיכוב יציאה מהארץ

בדיקת עיכוב יציאה מהארץ ובירורים נוספים ניתן לבדוק באמצעות מענה טלפוני ממוחשב וללא המתנה למענה אנושי- 3450* או- 1222-3450
מחו"ל- 972-74-708-3450+. ניתן גם לבדוק האם קיים עיכוב יציאה באמצעות מערכת ממשל זמין. לכניסה למערכת המקוונת לבדיקה.

בדיקת עיכוב יציאה
בדיקת עיכוב יציאה בתחילת התארגנות לנסיעה לאומן

2. בדיקת שלמות ותוקף הדרכון

עם קניית הכרטיס טיסה ותחילת התארגנות לנסיעה לאומן וודאו מבעוד מועד כי הדרכון נמצא בהישג ידכם וכי יש לו תוקף מספיק למשך הנסיעה המתוכננת ובהתאם לקריטריונים השונים של המדינות דרכם אתם עוברים.

3. קבלת דרכון בישראל

 1. הוצאת דרכון ביומטרי (עם תוקף ממושך) בלשכות משרד הפנים.
 2. הוצאת דרכון זמני (תוקף עד שנה) בלשכות משרד הפנים,
 3. הוצאת דרכון זמני בעמדת משרד הפנים בנתב"ג. מומלץ לבדוק בהקדם תוקף דרכון ובמקרה הצורך להזדרז ולפנות ללשכת משרד הפנים הקרובה על מנת להנפיק דרכון חדש.

דרכון ראשון או חידוש

עלות הוצאת דרכון ביומטרי בלשכות. ראשון או חידוש: למבוגר 265 ₪ (מקוון קיץ 245 ₪ חורף 155₪). לקטין 140 ₪ (מקוון קיץ 125₪ חורף 90 ₪).

דרכון אבד, הושחת או נגנב

זהירות ושמירה על הדרכון, דרכון אבד או נגנב
זהירות ושמירה על הדרכון במהלך הנסיעה לאומן, בדיקת תוקף דרכון

עלות הנפקת דרכון ביומטרי בלשכות, לאבד, נגנב או הושחת, מבוגר- 540 ₪ (מקוון קיץ 520 ₪ חורף 430 ₪).
עלות הנפקת דרכון זמני ראשון או חידוש בלשכות משרד הפנים ברחבי הארץ: למבוגר 405 ₪ – לקטין 210 ₪.
עלות הנפקת דרכון זמני לאבד נגנב או הושחת בלשכות: למבוגר 680 ₪ – לקטין 350 ₪.

מעל ל- 48 שעות לפני הטיסה יש לפנות ללשכת האוכלוסין באמצעות זימון תור או הגעה כ- 20 דקות לפני זמן הפתיחה ולהמתין לבוא התור או לחילופין איתור סניף של משרד הפנים בו יש תורים פנויים.

שימו לב: בחלק מתקופת החורף מחיר הנפקת דרכון זול יותר

הוצאת דרכון זמני בעמדת משרד הפנים בנמל התעופה בן גוריון תתאפשר רק עבור אזרחים המבקשים דרכון בתוך 48 שעות שלפני מועד הטיסה.
עלות הנפקת דרכון זמני בעמדת משרד הפנים בנתב"ג. ראשון או חידוש: למבוגר 815 ₪ לקטין 420 ₪. עלות הנפקת דרכון זמני בנתב"ג. לאבד, נגנב או הושחת: למבוגר 1090 ₪ – לקטין 560 ₪.

שעות קבלת קהל משרד הפנים בנתב"ג

ימים א'-ה' – 24 שעות. ביום ו' עד 14:00 ובמוצ"ש מהשעה 21:00.
להנפקת דרכון בנתב"ג חובה להביא: תעודת זהות. דרכון קודם (אם קיים). 2 תמונות פספורט בגודל 4.5×3.5 ס"מ. כרטיס טיסה.
המידע מבוסס על פי המידע המתפרסם על ידי משרד הפנים ויש צורך להתעדכן בשינויים
* תוקף דרכון זמני הנו לשנה בלבד. **מבוגר מעל גיל 18 קטין פחות מגיל 18.

בעלי אזרחות נוספת ומי שנושאים דרכון זר יש מי שממליצים להצטייד בעת נסיעה לחו"ל בדרכון הזר הנוסף.

4. תוקף דרכון וכרטיס טיסה

תוקף דרכון לטסים לאוקראינה צריך להיות למשך כל זמן השהות במדינה ועד לזמן החזרה, עדיף שיהיה תוקף דרכון ארוך יותר.

לטסים דרך מדינה שלישית תוקף דרכון צריך להיות לפחות לשלושה חודשים מעבר לתקופת השהיה בחו"ל. יש מדינות שדורשות תוקף לשישה חודשים.

דרכון וכרטיס טיסה
הוצאת דרכון וכרטיס טיסה

5. תעודת מעבר זמנית

השימוש בתעודת מעבר מתאים רק אם קניתם כרטיס טיסה ישיר חזרה לישראל שלא באמצעות מדינה שלישית. לעיתים צוות הקונסוליה ינפיקו תעודת מעבר לפי שיקול דעתם.

חשוב לדעת, ברגע שהונפק מסמך מעבר כגון תעודת מעבר או דרכון זמני, מסמכי המעבר הקודמים מבוטלים ואינם בתוקף עוד, לכן, דרכון שאבד ונמצא לאחר שהונפקה תעודת מעבר או דרכון זמני, הינו מבוטל. הוצאת דרכון זמני או תעודת מעבר בשגרירות / קונסוליה כרוכים בתשלום!

תעודת מעבר מצריכה אשרת כניסה למדינה שנכנסים אליה גם אם יש הסכם ביטול וויזות בין המדינות. (דומה לדרכון רק בצבע אדום או בורדו עם הכיתוב "תעודת מעבר- במקום דרכון לאומי")

למעבר לאתר משרד הפנים, מחירים ופרטים נוספים לקבלת דרכון לחצו כאן.

* לא ניתן להוציא פעמיים ברצף דרכון בשדה התעופה. לאחר קבלת דרכון בשדה התעופה חלה חובה להנפיק את הדרכון הבא בלשכה רגילה של משרד הפנים.

6. סימון מזוודות וכבודה על ידי כתיבת פרטי הנוסע

בעת הכנת תיקים ומזוודות לקראת והתארגנות לנסיעה לאומן חשוב מאוד לדאוג לסימון מזוודות וכבודה הכולל פרטים אישיים מלאים בכתב ברור וקריא בעברית ובאנגלית על החפצים השונים. להלן דוגמאות שונות ומצויות.

 1. תיק היד.
 2. המזוודה.
 3. התפילין.
 4. מגבעת.
 5. שטריימל.
 6. מעיל.
 7. ספרי קודש.
 8. חפצים שנמצאים בתיקים.

פרטים אישיים מומלצים עבור סימון מזוודות וכבודה:

 1. שם פרטי ומשפחה:
 2. מספר טלפון בבית :
 3. מספר טלפון בארץ המוצא:
 4. מספר טלפון במדינת היעד:
 5. כתובת מגורים:
 6. פרטי התקשרות למשפחה בארץ המוצא (למצב שבו הכבודה אבדה בארץ):

סימון מזוודות וכבודה ויישום המלצות אלו יכולות לעזור רבות במקרה והאבידה נמצאה. יישומן עשוי לזרז את זיהוי בעלי האבידה, ליצור קשר ולחסוך בזמן יקר ועגמת נפש מרובה כדי להשיב את האבידה במהירות המרבית.

השתדלות בכתיבת הפרטים עזרה לרבים

בסייעתא דשמיא, ובזכות ההשתדלות לדאוג לסימון מזוודות וכבודה ולתעד את הפרטים האישיים אנשים יקרים ומסורים וכן גם צוותים הממונים על השבת אבידה זכו להחזיר אבידות רבות לשמחת ליבם של המאבדים.

ברם, לחלק קטן מהם איתור הבעלים והחזרת האבידות לא התאפשר, וזאת בשל העדר סימון מזוודות וכבודה ובעקבות כך קושי לאתר וליצור קשר עם בעלי האבידה.

7. דברים יקרים וחשובים לא שולחים לבטן המטוס

שימוע מזוודות בשדה התעופה
שינוע מזוודות בשדה התעופה

במהלך ההתארגנות לנסיעה לאומן ובמהלך הנסיעה קחו אתכם את הדברים החשובים כגון תפילין, כסף, תרופות, מסמכים חשובים, מחשב ואת כל הדברים יקרי הערך. ההמלצה היא להיות ערוך ונכון למצב בו המזוודה הגדולה לא מגיעה בזמן עם הטיסה שלכם ועדיין לא יצאו מכך נזקים אדירים.

8. סימון מזוודות וכבודה

מומלץ לדאוג במהלך ההתארגנות לנסיעה לאומן לסימון מזוודות וכבודה עם סימני היכר בולטים ונראים על מנת להקל בזיהוי המזוודה על גבי המסוע ולאפשר את איסוף הכבודה מבלי לטעות עם מזוודות של אחרים.

לדוגמא- ניתן לסמן באמצעות פיסת בד בידית או באמצעות שקית ניילון קשורה כמו גם סימון באמצעות דבק או צבע מסוים במקום בולט ונראה לעין.

9. לא מומלץ ולא כדאי לנעול מזוודות וכבודה הנשלחות לבטן המטוס

לא מומלץ לנעול מזוודות הנשלחות
לא מומלץ לנעול מזוודות הנשלחות

נעילת מזוודות באמצעות מנעולים אינה מומלצת כלל היות ונעילה זו היא כסימן הקורא לגנבים כי במזוודה זו יש דברי ערך וכד'.

בנוסף במקרה בו יעלה הצורך לבצע בדיקה ביטחונית בתיק, כפי שמתרחש בכל טיסה וטיסה אצל חלק מהנוסעים, הבודקים יאלצו בצורה כזו או אחרת לפתוח את המזוודות ולפעמים אף תוך כדי גרימת נזק לסוגר המזוודה. בדיקות רבות מתבצעות מאחורי הקלעים ובמהלך תהליך העברת הכבודה אל בטן המטוס.

10. במהלך ההתארגנות לנסיעה לאומן הכינו צידה לדרך 

התארגנות לנסיעה לציון רבי נחמן מברסלב באומן
התארגנות לנסיעה לאומן לציון רבי נחמן מברסלב באומן

פרט חשוב ומרכזי במהלך ההתארגנות לנסיעה לאומן הנו הכנת צידה לדרך.

בנסיעות ובדרכים יתכנו שינויים והפתעות ולפעמים גם עיכובים לא צפויים. התארגנות מראש עם צידה לדרך מאפשרת לא להיות תלוי בחסדי אחרים במקרה הטוב או התמודדות עם רעב וקושי מתמשך במהלך הדרך.

לעיתים הכנת צידה לדרך יכולה אף לאפשר לקיים בהידור את מצוות גמילות חסד ולזכות במהלך הנסיעה בצדקה נדירה כאשר מכבדים את האחרים בברכה ובטעימה משביעה במהלך הדרך. אף פעם לא נדע עד כמה סיוע לרעב במאכל בדרכים יכול להחיות נפשות.

11. שליחת ילד לנסיעה לאומן ללא הורה

במקרה שנאלצים לשלוח ילד/ים ללא ליווי הורה יש צורך לפנות לנוטריון על מנת להנפיק ייפוי כוח ומסמכי נסיעה ייעודיים לקטינים בצרוף המלווה המיועד לנסיעה כדי שיאפשרו לילד לצאת מהארץ על ידי מי שהוסמך לכך מבחינה חוקית מבעוד מועד.

 • לגבי נערים המתקרב לגיל 16 מומלץ לברר מבעוד מועד עם חברת התעופה את המדיניות והחוקים של החברה והאם יש צורך בייפוי כוח נוטריוני.

12. להלן המלצות חשובות בנוגע לדרכון:

 1. להדפיס צילום דרכון, ולשמור במזוודה ו/או בתיק היד ולא ביחד עם הדרכון (עדיף צילום צבעוני). חלילה אם אבד הדרכון, צילום דרכון ואו תעודת זהות יכולים לעזור ולקצר את תהליך הבירור והאימות כדי לקבל דרכון חלופי או תעודת מעבר מצוות הקונסוליה.
 2. חשוב לשאת תעודה מזהה נוספת כגון ת"ז או רישיון נהיגה בתוקף, ולהחזיקה בנפרד מהדרכון, חלילה במקרה של אבידה השחתה או גניבת הדרכון ניתן לחסוך זמן רב ולמנוע סחבת מיותרת בתחקור פרטי הזהות ולקצר תהליכים בירוקרטיים.
 3. מומלץ להצטייד בשני תמונות פספורט, לכל מקרה ואו מצב לא צפוי.
 4. להדפיס את הכרטיס טיסה או לאחסנו באמצעי זמין על מנת להימנע מטעויות בזמני היציאה, לרוב אין כלל צורך להציג את הכרטיס טיסה פיזית, אך במקרה של חוסר הבנה או מורכבות בתהליך הקבלה לטיסה, (צ'ק-אין), ניתן להציג את טופס כרטיס הטיסה ולהיעזר בו.
 5. חשוב לצרף פרטים אישיים, כתובת ומספרי טלפון ליצירת קשר בארץ ובחו"ל אל המסמכים הנ"ל.
 6. מומלץ לשמור את צילום הדרכון והכרטיס טיסה באמצעי גיבוי.

נ.ב. ישנן סוכנויות תיירות ונסיעות, שלא מוסרים ללקוח את כרטיס הטיסה האלקטרוני (מצבים שייתכנו בטיסות שכר) הם מוסרים דף ובו תקציר של פרטי הטיסה, מסמך זה מנגיש את לוח הזמנים לנסיעות והטיסות. מסמך זה אינו מהווה הוכחה כי אתם רשומים בטיסה. כרטיס טיסה אלקטרוני הינו מסמך שנשלח בדוא"ל מודפס באנגלית (או בשפות נוספות) עם פרטי הטיסה וכד'.

13. שמירה על מסמכי הנסיעה

חשוב מאוד לשמור על כל המסמכים הקשורים לנסיעה לאומן כגון חשבונית קבלה על רכישת הכרטיס טיסה או עבור מקדמה, כרטיס עליה למטוס, מדבקות וכל מסמך נוסף שמקבלים במהלך הרכישה ובמשך הנסיעה, לעיתים מסמכים אלו יכולים להיות לעזר ולסיוע רב.

14. מזג אויר

האקלים באומן אינו דומה לאקלים בישראל כמו גם האקלים במדינות אחרות, כאשר נמצאים בדרכים או גם דרך מדינה שלישית מזג האוויר יכול להשתנות ללא התראה מוקדמת. במדינות שונות באירופה יורדים גשמים גם בימות הקיץ. לכן כדאי ומומלץ לכלול בהתארגנות לנסיעה לאומן גם ביגוד מתאים, בלילות הטמפרטורות עלולות להיות נמוכות מאוד.

הניסיון שלכם יכול להחכים אחרים! אם יש לכם מידע, סיפור או התנסות ממהלך ההתארגנות, הנסיעה לאומן ואו החזרה, בבקשה שתפו אותנו כדי שנוכל להחכים את הבאים אחריכם, ניתן להשאיר תגובה או לחצו כאן לשליחת הודעה, ניתן גם לשלוח הודעת דוא"ל בכתובת Office@rabenu.org

לתרום לציון רבי נחמן מברסלב באומן, צדקה לצדיק, צדקה לאומן, צדקה לברסלב, תרומה לצדיק, תרומה לציון, תרומה לברסלב, תרומות לברסלב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נבחרים

לתרום לציון רבי נחמן מברסלב באומן, צדקה לצדיק, צדקה לאומן, צדקה לברסלב, תרומה לצדיק, תרומה לציון, תרומה לברסלב, תרומות לברסלב
לתרום לציון רבי נחמן מברסלב באומן, צדקה לצדיק, צדקה לאומן, צדקה לברסלב, תרומה לצדיק, תרומה לציון, תרומה לברסלב, תרומות לברסלב
לתרום לציון רבי נחמן מברסלב באומן, צדקה לצדיק, צדקה לאומן, צדקה לברסלב, תרומה לצדיק, תרומה לציון, תרומה לברסלב, תרומות לברסלב
לתרום לציון רבי נחמן מברסלב באומן, צדקה לצדיק, צדקה לאומן, צדקה לברסלב, תרומה לצדיק, תרומה לציון, תרומה לברסלב, תרומות לברסלב
לתרום לציון רבי נחמן מברסלב באומן, צדקה לצדיק, צדקה לאומן, צדקה לברסלב, תרומה לצדיק, תרומה לציון, תרומה לברסלב, תרומות לברסלב
לתרום לציון רבי נחמן מברסלב באומן, צדקה לצדיק, צדקה לאומן, צדקה לברסלב, תרומה לצדיק, תרומה לציון, תרומה לברסלב, תרומות לברסלב
לתרום לציון רבי נחמן מברסלב באומן, צדקה לצדיק, צדקה לאומן, צדקה לברסלב, תרומה לצדיק, תרומה לציון, תרומה לברסלב, תרומות לברסלב

נושאים קשורים

לתרום לציון רבי נחמן מברסלב באומן, צדקה לצדיק, צדקה לאומן, צדקה לברסלב, תרומה לצדיק, תרומה לציון, תרומה לברסלב, תרומות לברסלב
error: אופס ... התוכן מוגן בזכויות יוצרים !!!